Menu

AUTOMATYKA DO ROLET I BRAM - KROSNO PODKARPACKIE

Firma ROLMAX, decydując się na sprzedaż rolet i bram, postanowiła dołączyć do swojej oferty wszystkie produkty związane z automatyka do rolet i automatyką do bram. Takie rozwiązanie jest najlepsze ze względu na klienta, ponieważ kompleksowość oferty oszczędzi czasu na zrealizowanie usługi oraz pozwoli na uniknięcie problemów.

Elektryczne napędy mają na celu ułatwić nam korzystanie z wcześniej wspomnianych produktów, oprócz oszczędności czasu, zyskujemy wiele nowych nowych możliwości. Automatyczne systemy, zaimplementowane w naszym asortymencie, umożliwią Państwu sterowanie bramą bez wychodzenia z samochodu, czy sterowanie roletą bez wychodzenia z domu. 

Firma ROLMAX korzysta z najlepszego typu produktów, dostępnych na rynku, stąd firma obecnie współpracuje z producentami takimi jak: BECKER, NICE oraz SOMFY. Wszyscy producenci oferują poszczególną automatykę do bram i rolet. Należy wspomnieć, że każda z firm posiada w swojej ofercie najnowsze technologie dostępne na rynku europejskim. Dlatego decydując się na montaż automatyki decydujmy się montaż produktów renomowanych firm, które wcześniej zostały przez naszą firmę zweryfikowane, użyte, a następnie wdrożone. 

 

Elektryczne napędy

 W asortymencie naszej firmy znajdą Państwo:

 • automatykę do bram garażowych
 • automatykę do bram przemysłowych
 • automatykę do bram segmentowych
 • automatykę do bram rolowanych
 • automatykę do bram uchylnych
 • automatykę do rolet
 • automatykę do rolet zewnętrznych
 • automatykę do rolet antywłamaniowych
 • automatykę do rolet aluminiowych
 • automatykę do markiz 
 • oraz wszystkie części, napędy, silniki, akcesoria, czy podzespoły należące do automatyki

 

Napędy do bram

Funkcjonalne i nowoczesne napędy do bram garażowych oraz wjazdowych Nice dostosowane są do różnorodnych rozmiarów, ciężaru, częstotliwości oraz szybkości otwierania bram.

Szeroki wybór produktów o zaawansowanych parametrach technicznych oraz dodatkowe akcesoria zapewniające komfort i bezpieczeństwo są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom i zaspokoić indywidualne potrzeby każdego użytkownika. Napędy do bram garażowych Nice są gwarancją komfortowej i bezawaryjnej pracy bramy garażowej przez długie lata, oszczędzając czas i energię.

Niezawodne napędy NICE

Odpowiednio dobrany napęd bramy wjazdowej jest elementem odpowiedzialnym za komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Niczym serce bramy wprawia ją w ruch, niezmiennie i niezawodnie kierującym działaniem bramy. Oferta Nice to nowoczesne siłowniki idealnie dostosowane do różnorodnych rozmiarów, ciężaru, częstotliwości i szybkości otwierania bram przesuwnych, dzięki czemu sprawdzają się idealnie zarówno na posesjach prywatnych, lecz także we wspólnotach mieszkaniowych oraz firmach.

Podczas wyboru napędu do bramy skrzydłowej należy pamiętać nie tylko o jego funkcjonalności, lecz także podstawowych parametrach, które mają wpływ na jego prawidłowe działanie, takich jak wielkość skrzydeł bramy, wymagany kąt otwarcia oraz intensywność pracy.  W ofercie Nice znajdziesz innowacyjne napędy dostosowane do różnorodnych rozmiarów, ciężaru, częstotliwości i szybkości otwierania bram skrzydłowych. Napędy do bram Nice to jednocześnie doskonałe połączenie komfortu i wygody oraz estetyki oraz trwałości użytkowania w estetycznym wydaniu.

 

Automatyka do rolet i bram BECKER

Firma Becker-Antriebe jest jednym z największych dostawców napędów oraz sterowań do rolet i osłon przeciwsłonecznych, napędów i sterowań do bram, jak również napędów specjalistycznych.

Początki działalności firmy Becker sięgają roku 1921, kiedy to dwaj bracia Emil oraz Adolf Becker założyli w Sinn warsztat, w którym rozpoczęli przygotowania do produkcji napędów elektrycznych. Tradycję otwartości na nowatorskie rozwiązania techniczne oraz odważnego ich wdrażania kontynuuje obecnie firma, dziś już o międzynarodowym zasięgu.

Nasza firma zaopatruje obecnie w swoje produkty kraje całej Europy, Azji oraz Australię. Produkcja wszystkich silników i podzespołów w dalszym ciągu odbywa się tylko w Niemczech, co pozwala na zachowanie jakości produktów na odpowiednio wysokim poziomie. Wieloletnie tradycje w ulepszaniu technologii, rozbudowany i modyfikowany proces kontroli produkcji, zaowocowały przyznaniem spółce Becker – Antriebe certyfikatów jakości DIN EN, ISO 9001.

Posiadamy w swojej ofercie szeroką gamę napędów (mechaniczne, radiowe, przeciążeniowe) i sterowań do:

 • rolet zewnętrznych
 • bram rolowanych
 • osłon przeciwsłonecznych
 • bram przemysłowych
 • zastosowań specjalnych (baseny, kurtyny przeciwpożarowe, itp.)

 

Opis napędów BECKER

 

Becker Antriebe to prężna niemiecka firma specjalizująca się w produkcji napędów i sterowań do rolet, bram oraz osłon przeciwsłonecznych. Fabryka obchodzi w tym roku 90-lecie powstania. Przez te lata Becker ugruntował swoją pozycję na rynku osłonowym jako marka charakteryzująca się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi, dbałością o wysoką jakość swoich produktów oraz uważnym baczeniem na potrzeby klienta.

Napędy z mechanicznymi krańcówkami

Silniki mechaniczne o średnicy obudowy od ø35mm do ø58mm standardowo wyposażone w kabel zakończony wtyczką, pozwalający na łatwą wymianę napędu w razie awarii. Przeznaczone są zarówno do napędzania rolet jak i markiz. Duży wybór mocy (od 5 do 120Nm) pozwala dopasować silnik do wielkości i ciężaru rolety. Napędy te są również dostępne w wersji z korbą awaryjną, co jest atutem w przypadku zastosowań bramowych. Produkcja napędów w Niemczech gwarantuje precyzyjne wykonanie i niezawodność.

Napędy z elektronicznymi krańcówkami

Dostępne na wał 40, 50 i 60mm. Napędy można programować na kilka sposobów, zarówno ręcznie do zadanego punktu jak i automatycznie, gdzie napęd sam rozpozna położenia krańcowe i zaprogramuje krańcówki. Wszystkie oferowane przez firmę Becker silniki elektroniczne posiadają wyłącznik przeciążeniowy chroniący pancerz przed zniszczeniem w przypadku przymarznięcia bądź zablokowania. Napędy wyposażone są w system rozpoznawania przeszkód. Po napotkaniu przeszkody silnik od razu się zatrzymuje chroniąc roletę i otoczenie. Sprawdzona elektronika w tych napędach oferuje wiele zaawansowanych funkcji. Umożliwia łączenie równoległe napędów bez konieczności stosowania dodatkowych przekaźników. Silniki oznaczone symbolem „+” wspomagają wieszaki-blokady dociskając pancerz do parapetu, zabezpieczając tym samym roletę przed podniesieniem. System Centronic oferuje wiele możliwości indywidualnego, grupowego i centralnego sterowania roletami.

Napędy z odbiornikiem radiowym

Napęd z wbudowanym odbiornikiem PROF+ i elektronicznymi krańcówkami oferuje wiele korzyści i komfortu zarówno montażyście, jak i użytkownikowi końcowemu. Służy temu wiele zaawansowanych funkcji takich jak : detekcja przeszkód , czułe rozpoznawanie przeszkód, ochrona przed skutkami przymarznięcia lub zablokowania pancerza, zabezpieczenie przed podniesieniem, czy dwie dodatkowe pozycje komfortowe rolety. Elektroniczne krańcówki silników radiowych również można programować na dwa sposoby: ręcznie bądź automatycznie. Odporna na zakłócenia częstotliwość 868 MHz sprawia że sterowanie radiowe jest proste, pewne i nieszkodliwe dla zdrowia. System sterowania Centronic pozwala kontrolować pojedynczą roletę lub grupę rolet. Wiele funkcji jest wstępnie zaprogramowanych i działają one w pełni automatycznie. Silniki dostępne na wał 40, 50 i 60mm.

 

Opis sterowań BECKER

Sterowanie przewodowe

Firma Becker oferuję szeroką gamę sterowań. Zarówno najprostsze przeznaczone do sterowania pojedynczą roletą, dwufunkcyjne przełączniki klawiszowe. Jak i zaawansowany system sterowania grupowego i czasowego z serii Centronic. Dla pełnego komfortu i zarazem oszczędności energii opracowano łatwe w obsłudze i profesjonalne sterowania czasowe. Dzięki intuicyjnemu menu w języku polskim, możemy w łatwy sposób zaprogramować godzinę podnoszenia jak i zamykania rolet. System może również sam dostosowywać sobie czas opuszczania, jak i podnoszenia rolet w stosunku do położenia geograficznego i pory roku. Zegar posiada również funkcję „urlopową” która co jakiś czas opuszczając i podnosząc rolety, sprawia wrażenie że dom jest zamieszkały, co odstrasza niechcianych gości. Dzięki możliwości podłączenia czujnika światła, system chroni pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem podczas upalnych dni.

Sterowanie radiowe

Sterowanie pozwalające kontrolować nie tylko rolety, ale również systemy ochrony przeciwsłonecznej, oświetlenie oraz wszelkie urządzenia elektryczne podłączone do gniazda z odbiornikiem radiowym to kolejny krok w automatyzacji domu za pomocą sterowania radiowego firmy Becker. Podstawowe funkcje pilotów i nadajników z zegarem są podobne do tych zastosowanych w sterowaniu przewodowym serii Centronic. Wykorzystanie kodu zmiennego uniemożliwia nieautoryzowane kopiowanie poleceń. Wszystkie urządzenia radiowe są kompatybilne i dają wiele możliwości grupowania i centralnego sterowania. W swojej ofercie Firma posiada piloty i nadajniki naścienne jedno, pięcio i dziesięciokanałowe. Każdy pilot wielokanałowy posiada również kanały wspólne do sterowania grupowego. Piloty zostały wyróżnione międzynarodową nagrodą „red dot” za niepowtarzalny design.

 

Automatyka do rolet NICE

Zalety, jakie płyną z wyposażenia okien w markizy czy rolety sprawiają, iż coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie . Dyskrecja, bezpieczeństwo oraz możliwość pełnej kontroli nad nasłonecznieniem pomieszczenia,
to tylko niektóre plusy, jakie mają nam one do zaoferowania, a możliwość wyposażenia ich w nowoczesny i inteligentny system automatyki Nice, jest nie tylko ułatwieniem w ich otwieraniu i zamykaniu, lecz pozwala w pełni cieszyć się komfortem i wygodą. Zaawansowany system zarządzania automatyką Nice daje kontrolę nad roletami nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu - wykona zaprogramowane polecenia w ustalonym czasie, mierząc intensywność światła słonecznego, temperaturę oraz siłę wiatru.

Zaawansowane funkcje takie jak na przykład tryb wakacyjny sprawiają, że obsługa rolet jest coraz mniej kłopotliwa, a raz zaprogramowany system nigdy nie zapomni zasunąć rolet narażając nasz dom na niebezpieczeństwo. Automatyka Nice oferuje użytkownikowi rozwiązania, które dziś są kolejnym krokiem w stronę prawdziwie inteligentnego domu, w którym liczy się przede wszystkim Twoja wygoda. Nice to kompleksowa oferta zaawansowanych technicznie silników do automatyzacji rolet zewnętrznych, żaluzji i markiz. Nieskomplikowane i szybkie programowanie, prostota montażu, wszechstronność i możliwość połączenia urządzeń w jeden spójny system zarządzania automatyką w całym domu za pomocą jednego pilota, to cechy wyróżniające ofertę Nice na rynku.

Katalogi automatyki do bram i nie tylko:

Katalog - automatyka do bram 2017

Katalog - automatyka do bram garażowych

Katalog - automatyka do bram przesuwnych

Katalog - automatyka do bram skrzydłowych

Katalog - systemy automatyczne

Katalog - systemy parkingowe

Katalog - szlabany

Katalog - bramki

Katalog - piloty

Katalog - intercomy

 

Dane kontaktowe

ul. Czajkowskiego 96
38-400 Krosno

Tel./fax: 13 420 27 19
Email: rolmax.krosno@op.pl

Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00 - Pon. - Pt.
09:00 - 12:00 - Sob.

Mapa dojazdu