Menu

OKNA - KROSNO PODKARPACKIE

Firma ROLMAX współpracuje z największym producentem okien w Europie, firmą DRUTEX. Jako przedsiębiorstwo produkcyjno handlowe oferujemy okna pcv oraz okna wykonane z drewna i aluminium (mix). Jako innowacyjna firma, oferujemy najnowsze systemy okienne, posiadające świeży design i ponad przeciętne właściwości techniczne jak chociażby niski stopień przenikania ciepła. Oprócz tego w skład naszej oferty wchodzą wszystkie produkty oferowane przez producenta DRUTEX. 

OKNA DRUTEX

Jesteśmy punktem fabrycznym producenta DRUTEX, dlatego oferujemy produkty najwyższej jakości. Profile okienne, wykonane z PVC cechują się niesamowitymi parametrami technicznymi, ponad przeciętnym wyglądem oraz doskonała termoizolacją. W dzisiejszych czasach energooszczędność może być uzyskana, dzięki zamontowaniu odpowiedniego systemu okiennego. My, reagując na potrzeby klienta oferujemy wyłącznie najlepsze profile. Okna będące w naszym asortymencie są tworem najnowszych technologii i wysokiej klasy materiałów. Marka DRUTEX to synonim wysokiej jakości.

Nasz asortyment jest przeznaczony dla wszelkiego typu budownictwa, od staromodnego, po nowoczesne budynki. Swoje zastosowanie znajdą w mieszkaniach, biurach, a nawet specjalnych pomieszczeniach gospodarczych, w którym wykonywane są rozmaite prace (np. produkcyjne). 

 

JAKOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWA I TERMOIZOLACJA

Należałoby wspomnieć, że okna DRUTEX idealnie wpasowują się w budownictwo energooszczędne (budownictwem pasywne), które głownie charakteryzuje się zaoszczędzoną energią w wyniku zaimplementowania najnowszych rozwiązań w produkty, które posiadają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. 

Oferowane przez nas okna to produkty dla ludzi, którzy cenią sobie jakość, innowacyjność oraz wysoką wytrzymałość. Konstrukcja okien jest niezwykle trwała, przy czym każdy element odgrywa istotną rolę w uzyskiwaniu jak najlepszych rezultatów, które korzystnie wpływają na komfort przebywania w budynku. Szyby oraz profile, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby odpowiadały wysokim standardom. Systemy okienne DRUTEX można wkomponować niemalże w każdy rodzaj architektury, dlatego cieszą się tak wielką popularnością, nie tylko w Polsce. 

 

RODZAJE OFEROWANYCH PROFILI OKIENNYCH - DRUTEX

Jako punkt fabryczny firmy DRUTEX oferujemy wszystkie rodzaje profili pcv, jakie obecnie firma DRUTEX udostępnia. Każdy z systemów okiennych charakteryzuje się bardzo dobrymi współczynnikami, unikalnym designem oraz odpowiednią elastycznością, dostosowaną pod potrzeby klienta. Poniżej znajduje się pełna lista, oferowanych profili okiennych.

 

OKNA PCV

 

2 najbardziej polecanie okna PCV

 

Okna PCV Drutex Iglo 5

Właściwości izolacyjne oraz właściowości akustyczne w konkretnym profilu okiennym stoją na bardzo dobrym poziomie. Iglo 5 koncentruje się na uzyskaniu bardzo dobrych parametrów. Oprócz tego sam system okienny jest niezwykle nowoczesny, co sprawia, iż jest najczęściej wybieranym system spośród wszystkich w ofercie, którą posiadamy.

Okna PCV z profilem GL SYSTEM to pięciokomorowy system o głębokości ramy 70mm z uszczelnieniem zewnętrznym. Ciepły profil GL SYSTEM jest systemem zaprojektowanym przez firmę DRUTEX S.A. stworzonym dla Klientów ceniących sobie estetykę , nowoczesność . Pięciokomorowa budowa profilu z odpowiednim uszczelnieniem szyb oraz ramy zapewnia świetną izolację termiczną. Okna PVC IGLO5 wykonane w systemie GL SYSTEM oferowane są w różnych kształtach, a zaokrąglone linie profilu odpowiadają najnowszym trendom na rynku stolarki okiennej PVC. GL SYSTEM daje możliwość oferowania Klientom okien spełniających wszelkie wymogi funkcjonalne, a jednocześnie odzwierciedlających najwyższą jakość pod względem estetyki. System jest dostępny w wersji półzlicowanej o głębokości ramy 70mm i skrzydła 80mm.

Szyby - każde okno IGLO5 wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową. Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem.

Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:

  • Ug = 1,0 W/(m2K) wg metody badawczej PN-EN 674:1999
  • Ug = 1,1 W/(m2K) wg metody obliczeniowej PN-EN 673:1999

Ponadto, w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego,
innego pakietu szybowego, aby stanowił on jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem,
czy nadmiernym nasłonecznieniem. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

Więcej informacji o systemie okiennym Iglo 5 - TUTAJ

 

Okna PCV Drutex Iglo Energy

Okna PCV Iglo Energy stawia na nowoczesną technologię, dzięki której parametry izolacyjne są lepsze. Taki zabieg powoduje, że przez nasz system okienny ucieka mniej ciepła, dzięki czemu opłaty za ogrzewanie są pomniejszone. System okienny wykonany z plastiku jest niezwykle stylowy i tani, dzięki czemu każdy z nas może sobie pozwolić na jego zakup

Nowe okno IGLO ENERGY to autorski produkt DRUTEX S.A. zaprojektowany, by dostarczać klientom satysfakcji z użytkowania nowoczesnego produktu, będącego wyrazem zaawansowanej myśli technologicznej i restrykcyjnych wymagań rynku. IGLO ENERGY to produkt o najniższym współczynniku przenikania ciepła na rynku Uw = 0,6 W/(m2K)*. To absolutny rekord w zakresie energooszczędnych okien potwierdzający doskonałe właściwości izolacyjne. Okno posiada innowacyjny system uszczelnienia, dostępny wyłącznie w ofercie DRUTEX S.A., będący gwarancją najlepszych parametrów pod względem energooszczędności.

Jest to pierwsze rozwiązanie na świecie wykorzystujące uszczelkę centralną ze spienionego EPDM. IGLO ENERGY to inwestycja w ponadprzeciętną jakość i najwyższy stopień energooszczędności. To okno, które pozwala zatrzymać ciepło w każdym domu, niezależnie od warunków atmosferycznych.

*dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba Ug=0,3 W/(m2K) z ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego).

Szyby - każde okno IGLO ENERGY wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną dwukomorową. Standardowy pakiet szybowy składa się z dwóch szyb termofloat (miękkopowłokowych) o grubości 4mm, ramek dystansowych stalowych o szerokości 18 mm oraz z szyby float o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem - argonem. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5W/(m2K). Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania pakietów szybowych nowej generacji wyposażonych w szkło z powłokami niskoemisyjnymi, których przenikalność termiczna jest na poziomie Ug=0,3 W/(m2K). Ponadto, w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, pakietu szybowego w zależności od potrzeb klienta i jego preferencji w zakresie dźwiękoszczelności, nasłonecznienia czy ochrony antywłamaniowej. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, antisol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

Więcej informacji o systemie okiennym Iglo Energy - TUTAJ

 

 

Okna Iglo Light

Stylowe wykończenie i nowoczesna struktura profili okiennych to nie jedyne zalety tego systemu okiennego. Oprócz tego okna pcv są niezwykle energooszczędne. W tym konkretnym przypadku, nasz system okienny jest niezwykle wiatro i wodoszczelnym, dzięki specjalnym zaimplementowanym uszczelkom.

Więcej informacji o systemie okiennym Iglo Light - TUTAJ

 

 

Okna Iglo Energy Classic

Okna Energy Classic stawia na klasyczne rozwiązania i efekty uzyskiwane na drodze pasywności okien. Okna wykonane z pcv charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na wysokie opłaty za ogrzewanie domostwa. Piękno i klasa to główne zechy tego systemu.

Więcej informacji o systemie okiennym Iglo Energy Classic - TUTAJ

 

 

Okna Iglo 5 Classic

Okna pcv Iglo 5 Classic to klasyczny odpowiednik systemu okienngo Iglo 5, który w znaczący sposób zmniejsza utratę ciepła w mieszkaniu. Taki system okienny zatrzymuje ciepłotę wewnątrz budynku, w związku z czym zimą nie musimy dopłacać za dodatkowe dogrzewanie domu. Klasyczne wykonanie tego profilu zachwyca.

Więcej informacji o systemie okiennym Iglo 5 Classic - TUTAJ

 

 

 

OKNA DREWNIANE

Okna drewniane Softline 

Okna Softline w tym wydaniu jest wykonany z ekologicznego drewna, które przy odpowiedniej pielęgnacji zachowa się i wytrzyma przez bardzo długi okres. Profile drewniane są ładne i proste w swoim wydaniu, dzięki czemu idealnie pasują do domów, pomieszczeń i budynków, które kładą nacisk na klasyczne rozwiązania.

Więcej informacji o systemie okiennym Softline

 

 

 

OKNA DREWNIANO ALUMINIOWE

Okna Duoline

Okna Duoline łączy w sobie dwa, wysokiej jakości materiały, takie jak drewno oraz aluminium. Dzięki połączeniu tychże produktów system okienny zyskuje na żywotności, dzięki czemu jest bardziej trwały na czynniki zewnętrzne. Tego typu okna są stosowane najczęściej w nowoczesnym budownictwie, aczkolwiek ilość opcji i rodzajów okien drewniano aluminiowych sprawia, że możemy zaimplementować je niemalże wszędzie. 

Więcej informacji o systemie okiennym Duoline 

 

 

OKNA ALUMINIOWE

Okna aluminiowe MB-45 

Okna aluminiowe, mają to do siebie, że najczęściej są wykorzystywane wewnątrz budynków, najczęściej w biurowcach i innych budynkach o podobnym charakterze. Tego typu okna są bardzo łatwe w montażu, ze względu na ich lekkość. Okna aluminiowe są bardzo dobrym wyborem, jeżeli potrzebujemy wytrzymałych i solidnych okien na lata. Kolor okien można dostosować pod wszelkie, dostępny kolory z palety RAL.

Więcej informacji o systemie okiennym MB-45 

 

 

Okna aluminiowe MB-70

Okna aluminiowe MB-70 są wytrzymałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych. System okienny został zaprojektowany w taki sposób, aby osiągać maksymalne parametry akustyczne i termoizolacyjne. Produkt MB-70 został wykonany z aluminium, dzięki czemu jest niezwykle lekki. Jego konstrukcja i design pozwalają na różnorodne miejsce przeznaczenia tego systemu okiennego.

Więcej informacji o systemie okiennym MB-45 

 

 

Okna aluminiowe MB-70Hi

Okna aluminiowe MB-70Hi to system okien, który dąży to uzyskania bardzo dobrych parametrów technicznych. Oprócz dobrych właściwości, wygląd profili okiennych jest nowoczesny i niezwykle efekciarski. Tego typu system okienny jest najchętniej wybieranym produktem spośród wielu. Oprócz niewątpliwych zalet, kolor profilu można zmienić w dostępny kolor RAL.

Więcej informacji o systemie okiennym MB-70Hi 

 

 

Okna MB-86Si

System okienny MB-86Si został stworzony z myślą o uzyskiwaniu jak najlepszych parametrów cieplnych, dzięki czemu cały system okienny możemy zaklasyfikować jako system energooszczędny. Okna aluminiowe mają to do siebie, że są żywotne i nie wymagają konserwacji jak w przypadku okien drewnianych. 

Więcej informacji o systemie okiennym MB-86Si 

 

OKUCIA DO OKIEN

MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami na całym obwodzie okna utrudniają włamanie oraz umożliwiają regulację docisku wpływającą na większą szczelność okien. Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukrytym zawiasom we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką. Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N.

Płynność w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikająca z bezstopniowej regulacji wysokości podnośnika skrzydła. Jego praca nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne. Okucie w standardzie wyposażone jest ponadto w blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła, który gwarantuje, że bez użycia siły skrzydło podnoszone jest do właściwej pozycji, a nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.

 

Okna - podział wg zastosowanego okucia

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

  • Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji wyposażonej w dodatkowy zaczep antywyważeniowy.
  • Okna z funkcją R (rozwierną) - poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła, dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła, co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania.
  • Okucie wyposażone jest w standardzie w dwa zaczepy antywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.
  • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - okna uchylno-rozwierne wyposażone są w najnowsze rozwiązanie a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania.

 

Okna - Podkarpackie, Krosno

Dane kontaktowe

ul. Czajkowskiego 96
38-400 Krosno

Tel./fax: 13 420 27 19
Email: rolmax.krosno@op.pl

Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00 - Pon. - Pt.
09:00 - 12:00 - Sob.

Mapa dojazdu